در طول ۱۳ سال تلاش مستمر با تکیه بر دانش فنی ،تجربه کاری و کسب علم در زمینه موقعیت شغلی این صنعت و کسب سابقه در بهترین برند های رستورانی و آموزشگاهی و هتلی و کارآمد در کشور ایران و خارج از کشور،انتخاب و آشنایی با افراد تحصیلکرده و با تجربه و همچنین پایبند به اصول اخلاق کاری و منضبط بودن بر قرارداد پروژه های کاری در زمینه طراحی دکور،مباحث IT و شبکه و همچنین تبلیغات و تولید محتوای کسب و کار صنعت خدماتی رستوران و راه اندازی انواع سبک های متنوع رستورانی، فست فود و کافی شاپ ،کترینگ،کافه قنادی خدمات خود را از ابتدای کار در اختیار مشتریان عزیز قرار خواهم داد. برای بالا رفتن راندمان کار و تخصصی شدن کارها تمامی فعالیت ها در ده بخش کلی تقسیم میشود که هر تیم به صورت کاملا حرفه ای بر روی بخشی از پروژه کار میکنند . نحوه کار آنها به اختصار در زیر بیان میشود:

۱- مراحل طراحی

تیم طراحی پایه و اساس فعالیت خود را بر طراحی دکوراسیون فضاها و طراحی تاسیسات قرار داده است.پس از بازدید از مکان پروژه ،برآورد و امکان سنجی انجام میشود، سپس طرح های اولیه و چیدمان را در اختیار مشتریان قرار داده و پس از تایید نهایی به مرحله اجرا در می آید. هدف ما استفاده بهینه از فضاها ،ایجاد فضای خوب و دلنشین و انتقال یک حس خوب به مشتریان بوده و سعی بر این داریم تا بتوانیم طرح های به روز و کارامد تری را به مشتریان ارائه بدهیم.

۲- مراحل راه اندازی

خدمات راه اندازی رستوران، راه اندازی فست فود و راه اندازی کافی شاپ توسط تیم تحصیلکرده و با تجربه ما در صنعت غذا و نوشیدنی به صورت آموزش و مشاوره،ارائه دفترچه رسپی،کنترل کاست،آنالیز،آموزش کارفرما در قسمت های حسابداری رستورانی و مالی انبارداری،آموزش پرسنل در تمامی قسمت ها(آشپزخانه،سالن،مدیر،انباردار،سوپروایزر) و نحوه مدیریت تمامی قسمت ها صورت میگیرد. ما از زمانی که شما تصمیم به راه اندازی یک رستوران،فست فود یا کافی شاپ میگیرید در کنار شما خواهیم بود و از برآورد هزینه،طراحی منو ،آموزش پرسنل،مشاوره خرید تجهیزات و … تا افتتاح و خدمات پشتیبانی یکساله ما بعد از اتمام هر پروژه ، کلیه ی خدمات مشاوره ای را در اختیار شما قرار میدهیم و به شما کمک میکنیم تا چشم اندازی روشن از آینده رستوران خود داشته باشید و شاهد موفقیت روز افزون آن باشید.

۳- مراحل تجهیزات

ضمن مشاوره در ارتباط با انتخاب تجهیزات آشپزخانه به شما کمک میکنیم تا مناسبترین تجهیزات را با بهترین قیمت برای رستوران، فست فود و یا کافی شاپ خود خریداری نمایید.همانطور که میدانید تجهیزات آشپزخانه تاثیر بسزایی در کیفیت غذای رستوران دارد.پس بسیار مهم است که تجهیزات برودتی ، آماده سازی ، پخت و تولید،بسته بندی،نگهداری، شست و شو و تجهیزات جانبی به صورتی انتخاب شود که ضمن در نظر گرفتن بودجه اختصاص یافته،در رابطه با منو،کیفیت استاندارد و مناسب را هم پوشش دهد.

۴- مراحل برندینگ

در طی ۱۳ سال کسب سابقه و تکیه بر تجربه کاری و کسب علم در این صنعت و آشنایی و غربال کردن تعداد زیادی پرسنل و مجموعه های مختلف و انتخاب بهترین افراد در باب نوآوری و دارای دانش رستورانی در زمینه برندینگ در خلق ایده های نو همراه شما هستیم و به شما کمک میکنیم تا از امکانات و شرایط ،بیشترین بهره وری را در
راستای معرفی برند و برندینگ داشته باشید. برندسازی رستوران پروسه ای است که نیاز به برنامه ریزی و توجه خاص دارد،برند سازی و راه اندازی رستوران اگر با ایده و دارای برنامه ریزی مناسب باشد و همینطور اگر در انتخاب فرد و اشخاص و شرکت های مختلف دقت داشته باشیم که چه گزینه هایی را انتخاب میکنیم میتوانیم در ایجاد یک کسب و کار خوب موفق باشیم. روزانه هزاران نفر ایده و فکر داشتن یک رستوران خوب را در سر می پرورانند،اما هیچ وقت به این مهم دقت نمیکنند که اشخاص با تجربه و اصلی این هدف را برای خلق ایده های خود انتخاب کنند. این اطمینان را به شما میدهیم که با یک برنامه ریزی دقیق بتوانیم کسب و کار خود را در این زمینه ارتقا بخشید و با مشاوره و طی کردن مسیر اصولی تبدیل به یک برند شوید.

۵- مراحل انتخاب مکان مناسب

بی شک موقعیت یک رستوران یکی از ویژگی هایی است که اهمیت بسیار بالایی دارد،،همان طور که به این مهم واقف هستیم،میدانیم یک رستوران،کافه،فست فود،کترینگ هرکدام با داشتن موقعیتی مناسب بنابر استاندارد های(منطقه ای،مسکونی،تجاری،شهری) میتواند یکی از دلایل موفقیت باشد،در این زمینه شما همواره مشاوره و کمک های لازم ما را خواهید داشت.

۶- مراحل منو مجموعه

طراحی منو هر مجموعه،دقیقا به مانند این است که سعی داریم یک قلب طراحی کنیم اما یک قلب قوی و جوان. در طراحی منو باید به محتویات،موقعیت رستوران،چیدمان
آشپزخانه،دکور،دسترسی به تامین کنندگان منابع و طراحی رستوران،تجهیزات و آموزش منو به مجموعه بیاندیشیم. برای اجرا کردن منویی خاص و متفاوت در کلاس کاری هر مجموعه قدم به قدم همراه شما برای اموزش های لازم،کنترل کاست،انالیز و ارائه دفترچه رسپی نیز میباشیم.

۷- مراحل استخدام پرسنل مجموعه

قطعا با داشتن،معرفی و به کار گرفتن نیروهای منضبط،پایبند به اصول کار و قانون مند بودن به عقد قرارداد تمامی دغدغه های شما را رفع خواهیم کرد و این اطمینان را خواهیم داد تا اسوده باشید از یکی از مهم ترین مواردی که باید رعایت شود در راه اندازی مجموعه شما تا اینکه بتوانید بالاترین پتانسیل کاری را داشته باشید.

۸- مراحل انتخاب تجهیزات مناسب

سال ها فعالیت و داشتن شناخت کافی از تمامی شرکت های تولید و واردات تجهیزات رستورانی در تمامی بخش ها و انواع تجهیزات لازم این اطمینان را به شما میدهیم که تجهیزات بنابر اصول منو شما و کیفیت مجموعه تهیه شود و در تمامی این مراحل همراه مشاوره های ما خواهید بود تا بتوانیم تجهیزاتی کارامد با کیفیت و مناسب و همچنین مقرون به صرفه را برایتان تهیه کنیم.

۹- مراحل ثبت شخصیت یک مجموعه

در مرحله اول از شما جویا میشویم که چه نوع کانسپتی در نظر دارید تا ایجاد شود،در مرحله دوم بنابر میل شما تمامی موارد
کانسپت(نوع،شخصیت،سبک کاری) دلخواه را برایتان از صفر تا صد مشاوره و توضیح خواهیم داد و اصول هر سبک دلخواه شما را راهنمایی میکنیم تا با دید بهتر و داشتن اطلاعات کافی انتخاب نمایید که چه شخصیت و کلاس کاری برای مجموعه شما اجرا کنیم.

۱۰- مراحل پشتیبانی مجموعه

پس مراحل ذکر شده و انجام تمامی آنها و پس از به پایان رسیدن راه اندازی مجموعه شما،به مدت یکسال پشتیبان شما در تمامی مراحل به صورت کاملا رایگان برای رفع موانع و نواقص اعم از(پرسنل،فروش،تبلیغات،مدیریت،منو) در کنار شما خواهیم بود تا شما آزرده خاطری برای هدف و ارتقا و موفقیت مجموعه خود نداشته باشید.