آموزش

آموزش

آموزش یکی از مهمترین دلایل موفقیت یک رستوران، کارگران زبده آن میباشند. از آنجا که این کارکنان در تعامل مستقیم با مشتریان هستند، وجهه کاری و اعتبار رستوران شما بدست ایشان میباشد. طبعا آموزش حرفه ای کارکنان نقش بسزایی در جلب رضایت مشتریان خواهد داشت. بنابراین پرورش کارکنان کارآمد از امور حیاتی در پابرجا ماندن یک رستوران است.

آموزش طبخ غذاهای ارایه شده در منوی رستوران

کار کردن با تجهیزات آشپزخانه

نگهداری مواد اولیه

بهداشت فردی و محیطی

کارکنان سالن در زمینه سرویس دهی و برخورد با مشتری

مدیران جهت بالا رفتن راندمان کار رستوران

تمامی صنف خوراک و نوشیدنی در محیطی فعالیت می‌کنند که از لحاظ فرهنگی دارای ارزشها و ایدئولوژی ویژه‌ای هستند. موفقیت بسیاری از آنها در گرو شناخت این چگونگی اجتماعی و انطباق بهینه با آن است. محیط اجتماعی مجموعه ها که می‌توان آنرا فراسیستم اجتماعی نامید حوزه عمل و میدان فعالیت مجموعه ها را تا حدود زیادی تعیین می‌نماید. بنابراین آموزش و شناخت این فراسیستم و درک عمیق آن برای تمامی کارکنان رستوران ها و کافه ها و هتل ها خصوصاً مدیران و تصمیم‌گیرندگان سطوح عالی مجموعه ها از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است.

تقویت روحیه همدلی و همکاری در بین کارکنان: در حقیقت توفیق در دستیابی به اهداف تعیین شده و آموزش تا حد زیادی تابع فضای اعتماد و تفاهم متقابل در محیط کار، افزایش میزان همکاری کارکنان با یکدیگر، افزایش میزان همکاری کارکنان با مدیران و مهمتر از همه ایجاد هماهنگی در نحوه انجام امور در واحدهای مختلف خوراک و نوشیدنی می‌باشد.

حدود نیمی از مشاغلی که امروز در بسیاری از کشورها می‌بینیم در پنجاه سال پیش وجود نداشته است. تغییر چند‌‌باره فعالیت‌ حرفه‌ای در طول عمرکاری برای مردم روزبه روز عادی‌تر می‌شود. بررسی‌ها نشان داده است که آموزش کارکنان منجر به حفظ تداوم و بقا شده است. آموزش همواره به‌عنوان وسیله‌ای مطمئن در جهت بهبود کیفیت عملکرد و حل مشکلات مدیریت مد نظر قرار می‌گیرد و فقدان آن نیز یکی از مسائل اساسی و حاد هر مجموعه را تشکیل می‌دهد. بدین جهت به‌منظور تجهیز نیروی انسانی مجموعه و بهسازی و بهره‌گیری هر چه مؤثرتر از این نیرو، بی‌شک آموزش یکی از مهمترین و مؤثرترین تدابیر و عوامل برای بهبود امور سازمان بشمار می‌رود.

آموزش یک وظیفه اساسی و یک فرآیند مداوم و همیشگی است و امری موقت و تمام شدنی نمی‌باشد. کارکنان در هر سطحی از سطوح، اعم از مشاغل ساده یا مشاغل پیچیده محتاج آموزش و یادگیری و کسب دانش و مهارت های جدید هستند و باید همواره برای بهتر انجام دادن کار خود از هر نوع که باشد، روش ها و اطلاعات جدیدی کسب نمایند. موفقیت سیستم آموزشی یک مجموعه در گرو انجام صحیح نیاز سنجی آموزشی است.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: کليه حقوق مادي و معنوی اين وب سايت محفوظ و متعلق به سرآشپز شاهین غنی زاده مي باشد.