تأسیسات

تأسیسات

تأسیسات

طراحی صنعتی یک آشپزخانه منطبق با استاندارد های داخلی مورد نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان ملی استاندارد ایران و ضوابط مورد تایید اتاق اصناف ایران و استاندارد های بین المللی ایمنی و بهداشت از قبیل ISO 22000, HACCP, SFBB, GMP Design, GMP, Codex 39  به منظور افزایش بهره وری در تولید و رعایت کلیه شاخص های ایمنی و بهداشت و ارتقا شاخص سلامت و رفاه حال مصرف کنندگان غذا انجام می پذیرد.باید در تاسیسات یک آشپزخانه صنعتی به مواردی چون جانمایی دقیق اتصالات الکتریکی جانمایی دقیق انشعابات آب سرد ،گرم و فاضلاب جانمای دقیق انشعابات گاز جانمایی محل قرار گرفتن هود و دریچه ها جانمایی و چیدمان تجهیزات آشپزخانه صنعتی توجه و عمل نماییم.

تأسیسات برقی (الکتریکی) عبارت است از طراحی و اجرای سیم‌کشی برق و تلفن ساختمان‌های مسکونی و صنعتی.الکتریکی عبارتند از سیستم روشنایی، تلفن، آنتن مرکزی، و سیستم اعلام حریق که همگی با برق کار می‌کنند. برق مورد نیاز نیز توسط شرکت برق (توانیر) تأمین می‌شود. در واقع  برقی ساختمان‌ها، برق مورد نیاز گرمایش، روشنایی، و تجهیزات برقی داخل ساختمان را تأمین می‌کنند.

تأسیسات مکانیکی نقش بسزایی در تامین آسایش و آرامش انسان در منزل و محل کار دارد. مکانیکی بخشی از تأسیسات ساختمان‌هایی است که افراد هر روز با آن سر و کار دارند. این تاسیسات به‌نوعی قلب ساختمان محسوب می‌شوند. در واقع می‌توان گفت که مکانیکی کمک شایانی به حفظ آرامش و آسایش جسمی و روحی ساکنان ساختمان می‌کنند.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: کليه حقوق مادي و معنوی اين وب سايت محفوظ و متعلق به سرآشپز شاهین غنی زاده مي باشد.