menu

طراحی منو

طراحی منو

 

در صنعت رستوران، فست فود و کافی شاپ داشتن طراحی منوی خوب، که با دقت طرح ریزی و برنامه ریزی شده است ضروری است. منوی شما ابزاری اصلی است که فروش بیشتر را به سمت کار شما سوق می دهد و طراحی منو به شما برای فروش بیشتر و افزایش سود کمک می کند. علاوه بر این، مطالعات نشان داده اند که یک منوی خوب طراحی شده می تواند سود شما را ۱۰ تا ۱۵٪ افزایش دهد. برای اطمینان از ایجاد بهترین منوی ممکن، ما این راهنمای جامع را برای شما نوشته ایم که روند کار را توضیح داده و ایده های مفیدی در مورد منوی رستوران ارائه می دهد.
چگونه می توان یک منو را طراحی کرد؟ چگونه یک سبک را انتخاب کنید؟ چگونه یک منو را بنویسید؟ چگونه می توانید توضیحات منو را بنویسید؟

نحوه فهرست کردن منوی شما

وقتی مشتریان به منوی شما نگاه می کنند، چشمان آنها به مکان های خاصی روی آن جلب می شود، بنابراین در اینجا می توانید محبوب ترین آیتم های با بالاترین حاشیه سود مانند دسر و پیش غذا را قرار دهید. سه نقطه از منو که مشتریان در ابتدا به آن نگاه می کنند توسط مهندسین منو و روانشناسان مثلث طلایی خوانده می شود.

مثلث طلایی

مثلث طلایی اصطلاحی است که مهندسین منو از آن استفاده می کنند تا به سه مکان در منوی شما اشاره کنند که بیشتر مشتریان تمایل دارند در ابتدا به آن نگاه کنند. سه نقطه مهم در مثلث وجود دارد:
وسط: بیشتر مشتریان ابتدا به وسط منوی شما نگاه می کنند. این مکان عالی برای قرار دادن موارد خاص یا موارد ویژه منو است.
گوشه بالا، سمت راست منو: مکان دوم که چشمان مشتری تمایل به آن دارد، گوشه بالا سمت راست صفحه است. در اینجاست که بسیاری از رستوران ها غذای اصلی خود را قرار می دهند.
گوشه بالا، سمت چپ منو: بعد از گوشه بالا سمت راست، بیشتر مشتریان تمایل دارند گوشه بالا سمت چپ را نگاه کنند. این مکان جای مناسبی برای پیش غذاها است، که همراه با سایر موارد می تواند سود شما را بالا ببرد.

طراحی چیدمان منو

شما می خواهید بالاترین مناطق مهم منوی خود را به محبوب ترین موارد و غذاهای دارای بالاترین سود اختصاص دهید. هنگامی که تصمیم گرفتید کدام بخش ها را در مثلث طلایی قرار دهید، می توانید نحوه چیدمان بقیه موارد فهرست خود را تعیین کنید. یکی از موارد بعدی که باید تصمیم بگیرید این است که چند بخش را می خواهید در فهرست خود داشته باشید.

بخش های منو

هنگام ایجاد بخش های مختلفی که در منوی شما قرار می گیرد، باید در نظر بگیرید که چند مورد در منو دارید و چگونه می توان آنها را دسته بندی یا تقسیم کرد. به عنوان مثال، آیا می توانید بخش اصلی منوی خود را به دسر و ساندویچ تقسیم کنید؟ یا می توانید آنرا بیشتر در بخش های غذاهای گوشتی مانند گاو، مرغ، و غذاهای دریایی تقسیم کنید؟ هنگامی که صحبت از ایجاد بخش ها می شود، بهتر است تا حد امکان خاص باشد، بنابراین مشتریان شما می توانند به راحتی چیزی را پیدا کنند که برای آنها جذاب باشد. ایجاد بخش های منو برای موارد خاص مانند گوشت گاو، گوشت ماهی یا مرغ به خصوص در رستوران های محلی که دارای منوی خاص هستند ضروری است چون ممکن است مشتریان با آنها آشنا نباشند شود.

چگونه سبک خود را انتخاب کنید

نوشتن توضیحات منوی اشتها آور، مشتریان شما را ترغیب می کند تا چیز جدیدی را امتحان کنند، اطلاعاتی را در مورد حساسیت غذایی یا رژیم های غذایی جایگزین برای مهمانان ارائه دهید، و به مشتریان کمک کنید ظرفی را پیدا کنند که برای آنها جذاب باشد.
بعلاوه، اگر در غذاهای خود از اسامی منحصر به فرد استفاده می کنید یا غذاهای محلی زیادی سرو می کنید، نوشتن توضیحات منو می تواند به مشتریان شما کمک کند تا دریابند انتخاب آن ها چه غذایی خواهد بود.

چگونه غذای خود را توصیف کنیم

نوشتن توضیحات منوی اشتها آور، مشتریان شما را ترغیب می کند تا چیز جدیدی را امتحان کنند، اطلاعاتی را در مورد حساسیت غذایی یا رژیم های غذایی جایگزین برای مهمانان ارائه دهید، و به مشتریان کمک کنید ظرفی را پیدا کنند که برای آنها جذاب باشد. بعلاوه، اگر در غذاهای خود از اسامی منحصر به فرد استفاده می کنید یا غذاهای محلی زیادی سرو می کنید، نوشتن توضیحات منو می تواند به مشتریان شما کمک کند تا دریابند انتخاب آن ها چه غذایی خواهد بود. شما باید از توضیحات خود استفاده کنید تا نه تنها مواد موجود در غذا را ذکر کنید، بلکه برای توصیف طعم و بافت مواد غذایی نیز هست.
به عنوان مثال، به جای اینکه فقط همه مواد تشکیل دهنده را در یک سالاد قرار دهید، از صفت های صوتی برای جذابیت بیشتر استفاده کنید، مانند ترد، شیرین و آبدار.

نحوه استفاده از تصاویر در منو

افزودن تصاویر به منوی شما می تواند به مشتریان شما کمک کند تا با ارائه ایده ای از ظروف شما، تصویری از آنچه را که انتظار دارند داشته باشند. اما، بسیاری از تصاویر در منوی شما دارای مفهوم منفی هستند، زیرا بسیاری از مشتریان تصاویر زیادی را در این فهرست با رستوران هایی که غذاهای کم هزینه و کم کیفیت ارائه می دهند مقایسه می کنند.

شما می خواهید از بالاترین کیفیت تصاویر موجود استفاده کنید.از حداکثر دو تصویر در یک صفحه استفاده کنید، مگر اینکه یک رستوران زنجیره ای باشید. از تصاویر محبوب تر استفاده کنید استفاده از آن تصاویر باعث علاقه مشتریان شما خواهد شد و باعث می شود که آنها بتوانند راحت تر آن غذا را سفارش دهند.
اگر چندین انتخاب دارید، ممکن است ارزش این را داشته باشد که به یک عکاس حرفه ای مواد غذایی بسپارید تا از تصاویر با کیفیت و واقعی از غذاهای رستوران شما استفاده کند. اگر منوی خود را به روز می کنید، می توانید اینستاگرام را بررسی کنید و ببینید که آیا هر مشتری عکس هایی که از غذای خود و بصورت آنلاین ارسال کرده است چگونه است شما می توانید از آن ها استفاده کنید اما اگر قصد دارید از تصاویر اینستاگرام یا رسانه های اجتماعی استفاده کنید، حتما با مالک عکس تماس بگیرید و ابتدا اجازه آنها را بخواهید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: کليه حقوق مادي و معنوی اين وب سايت محفوظ و متعلق به سرآشپز شاهین غنی زاده مي باشد.